Forum Kabus
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Kabus

Forum Kabus

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum

Ferrari'ye Schumacher şoku!

YazarMesaj
Rapisyen35
Moderator
Moderator
Rapisyen35

Ferrari'ye Schumacher şoku! Empty
MesajKonu: Ferrari'ye Schumacher şoku!   Ferrari'ye Schumacher şoku! Icon_minitimeSalı Ağus. 18, 2009 1:54 pm

Ferrari adına yarışacağını açıklayan efsane pilot Michael Schumacher bu kez de kararından vazgeçtiğini belirtti.

Ferrari pilotu Felipe Massa'nın ciddi bir kaza geçirmesinden sonra, yeniden Ferrari adına yarışacağını açıklayan efsane pilot Michael Schumacher bu kez de kararından vazgeçtiğini belirtti.

40 yaşındaki Alman pilot, geçirdiği bir motor kazasından sonra dizinde yaşadığı problem nedeniyle bu kararı aldığını söyledi.

Felipe Massa'nın yerine Ferrari koltuğına geçecek olan Michael Schumacher boynundaki ağrılar nedeniyle Formula 1'e dönme kararını iptal etmek zorunda kaldı.

Schumacher kendi internet sitesinde yaptığı açıklamada takıma yarışmak için yeterince zinde olmadığını açıkladığını şöyle yazdı:

"Dün akşam, Ferrari başkanı Luca di Montezemolo ve takım patronu Stefano Domenicali'yi ne yazık ki Felipe'nin yerini alamayacağım konusunda bilgilendirmek zorunda kaldım. Geçici olarak dönüş yapabilmek için gerçekten elimden gelen her şeyi denedim ancak işe yaramadı. Ne yazık ki Mugello'daki testin ardından oluşan boynumdaki ağrıya engel olamadık. Sorunların nedeni şubat ayındaki motorsiklet kazası, baş ve boyun bölgesinde bazı çatlaklar vardı. Ne yazık ki etkisi hâlâ devam ediyor. Bu yüzden boynum F1'deki baskıyı kaldırabilcek güçte değil. Son iki haftada yaptığımız testlerin sonuçları belli ve son test de dün öğleden sonra yapıldı. Mugello'daki test gününün ardından herhangi bir gelişme olmadı.

"Gerçekten üzgünüm. Ferrari'dekiler için ve beni bekleyen tüm taraftarlar için üzgünüm. Sadece elimden gelenler dahilindeki her şeyi denediğimi tekrarlayabilirim. Yapabileceğim tek şey kalan yarışlar için takım adına dua etmek olacak."

Schumacher bugün Mugello'da testler gerçekleştirecekti ancak şu an bunu yapması için bir neden yok. Ferrari'nin ise Felipe Massa'nın yerine kimi geçireceği henüz bilinmiyor.

Massanın yerine Luca Badoer
Michael Schumacher'in boynundaki ağrılar nedeniyle Felipe Massa'nın yerine yarışamayacağının açıklanmasının ardından Valencia'da Ferrari kokpitine Luca Badoer'in geçeceği açıklandı.

Schumacher'in yarışamayacak olması nedeniyle Ferrari takımı yıllardır gösterdiği çabanın ödülü olarak Badoer'i Valencia'da kokpite geçirme kararı aldı.

Başkan Luca di Montezemolo, "Michael'in geri dönemeyecek olması beni gerçekten üzdü. Son günlerde gösterdiği büyük çabaya ve olağanüstü motivasyona minnettarım. Onun dönüşünün Formula 1 için çok iyi olacağına hiç şüphe yoktu. Eminim onu tekrar zaferler için mücade ederken görebilirdik. Ferrari ve tüm taraftarlar adına bu durumda sergilediği bu tutum için teşekkür etmek istiyorum. Stefano Domenicali ile birlikte Luca Badoer'e test pilotluğu yaparak harcadığı büyük çabanın ardından Scuderia için yarışma şansı vermeye karar verdik" dedi.

38 yaşındaki Badoer 1998 yılından bu yana Ferrari'de test pilotluğu yapıyor ve en son 1999 yılında Minardi için yarıştı.

Ferrari'ye Schumacher şoku!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Michael Schumacher'e e yarış başı 1 milyon Euro